Nietrzymanie moczu - mężczyźni

2020-05-01
Nietrzymanie moczu - mężczyźni Nietrzymanie moczu może pojawić się w każdym wieku i bez względu na płeć. Mimo, że częściej dotyka ono kobiet, cierpią na nie również mężczyźni. Statystycznie rzecz biorąc, problem nietrzymania moczu dotyczy aż co ósmego mężczyzny.

Jeśli problem dotknął także i Ciebie, nie załamuj się - istnieje wiele sposobów na odzyskanie kontroli i ponowne czerpanie z życia pełnymi garściami. Jednym z nich są wkładki urologiczne Seni Man, stworzone z myślą o prowadzących aktywny tryb życia mężczyznach.

Nietrzymanie moczu u mężczyzn - objawy i przyczyny
Jakie są objawy nietrzymania moczu u mężczyzn? Popuszczanie niewielkich ilości moczu podczas kaszlu, śmiechu, wysiłku, konieczność wizyt w toalecie, nawet gdy pęcherz nie jest do końca wypełniony czy pojawiająca się nagła potrzeba oddania moczu i niemożliwość ,,doniesienia” do toalety. Każdy z powyższych przypadków może być sygnałem ostrzegawczym choroby dlatego najlepiej od razu skontaktować się z lekarzem lub fizjoterapeutą urologicznym.
Przyczyny nietrzymania moczu u mężczyzn mogą być różne. Wśród występujących najczęściej wymienia się między innymi: andropauzę, przerost prostaty, zapalenie pęcherza lub dróg moczowych, długotrwały nacisk na pęcherz związany z siedzącym trybem życia lub nadwagą, przebyte operacje lub przyjmowanie leków moczopędnych. Z reguły u większości mężczyzn pojawia się lekkie nietrzymanie moczu, jednak w przypadku zbagatelizowania objawów, może się nasilić.

Kiedy sięgnąć po wkładki urologiczne dla mężczyzn Seni Man?

Spontaniczny wyjazd w góry, popołudniowy spacer, oglądanie meczu czy wyjście z przyjaciółmi do baru, to świetna okazja aby zapomnieć o codziennych problemach. Bez względu na sytuację, chcesz czuć się komfortowo, pewnie i nie przejmować skutkami nietrzymania moczu. Niestety, obawa przed poczuciem dyskomfortu związanym z uczuciem wilgoci czy wydzielającym się przykrym zapachem potrafi skutecznie zniechęcić do dotychczasowych aktywności.
Jak sobie z tym poradzić?
Wkładki urologiczne Seni Man to wyrób chłonny w trzech stopniach chłonności (Seni Man Normal, Seni Man Extra i Seni Man Super) przeznaczony głównie dla mężczyzn samodzielnych i mobilnych oraz częściowo mobilnych, którzy doświadczają kropelkowego, lekkiego i średniego nietrzymania moczu. Unikalny kształt wkładek sprawia, że idealnie dopasowują się do męskiej anatomii, umożliwiając swobodne oddychanie skóry i zapewniając dyskrecję. Specjalne mikrogranulki zawarte we wkładzie chłonnym, odpowiadają za neutralizację nieprzyjemnego zapachu moczu, dzięki czemu nie trzeba obawiać się krępującej sytuacji. Wkładki Seni Man są również przebadane dermatologiczne, a więc bezpieczne dla wrażliwych okolic intymnych.

Jak założyć wkładkę urologiczną Seni Man?
Założenie wkładek urologicznych Seni Man Normal i Extra, które kształtem przypominają ochraniacz bokserski, jest bardzo proste - wystarczy usunąć papierek i przykleić je do bielizny. Pamiętaj, żeby wybrać majtki typu slipy, dzięki którym wkładka będzie lepiej przylegać do ciała i zapewniać Ci ochronę tam, gdzie jest ona potrzebna. W przypadku wkładek Seni Man Super przed przyklejeniem do bielizny, należy uformować je w kształt łódki, a następnie rozchylić boki i włożyć członek do wkładki.
Dla wielu mężczyzn zdecydowanie się na wkładki urologiczne nie jest łatwe i może kojarzyć się z niepełnosprawnością czy starością. Miej jednak na uwadze, że problem nietrzymania moczu może zdarzyć się każdemu i w każdym wieku i nie jest to powód do wstydu. Jeśli mimo wszystko, nie czujesz się komfortowo kupując produkt na nietrzymanie moczu w tradycyjny sposób w aptece stacjonarnej lub sklepie medycznym - wykorzystaj możliwość zakupów online i ciesz się wygodą i dyskrecją!              
Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
Polecane
pixel