Specjalistyczne kosmetyki dla osób starszych

2018-11-04
Specjalistyczne kosmetyki dla osób starszych

Specjalistyczne kosmetyki dla osób starszych

Im więcej mamy lat, tym bardziej musimy o siebie dbać. Im jesteśmy starsi, nasza skóra staje się coraz bardziej wymagająca, a organizm potrzebuje więcej czasu na regenerację. W walce o zdrowy i piękny, wygląd pomogą nam specjalistyczne kosmetyki dla osób starszych. Dzięki nim poprawimy znacząco kondycję naszej skóry. Co więcej, są one tanie i nie zrujnują kruchego budżetu polskiego emeryta.

Dlaczego skóra starszych osób wymaga szczególnej pielęgnacji?

Każda skóra wymaga oczyszczania, pielęgnacji i wzmacniania warstwy ochronnej, bez względu na wiek. Jednak szczególnie w wieku podeszłym, gdy skóra jest sucha, cienka i niezwykle podatna na wszelkie podrażnienia, należy dbać o nią specjalnie. Należy też pamiętać, że skóra w gorszym stanie pozwala łatwiej dostać się do organizmu wszelkim zakażeniom, grzybicom, dlatego regularna i dokładna higiena jest jedną z najważniejszych rzeczy.   Zbyt długi czas, gdy skóra narażona jest na kontakt z moczem, można w łatwy sposób wywołać podrażnienie lub odparzenia. Pieluchy dla dorosłych należy zmieniać regularnie i dbać o czystość i suchość skóry. Warto zatem, przy każdej wymianie pieluchy skórę przetrzeć wacikiem nasączonym wodą, dokładnie skórę osuszyć i posmarować jednym ze środków przeznaczonych dla osób starszych.

Czym różnią się kosmetyki z drogerii od specjalistycznych kosmetyków dla osób starszych?

Kosmetyki apteczne są bardziej bezpieczne, mają mniej substancji szkodliwych: barwników, konserwantów, zapachów. Kosmetyki tego typu zawierają składniki najlepsze z możliwych dostępnych na rynku. Czasem też cena kosmetyków z drogerii wcale nie jest mniejsza od ceny za kosmetyk profesjonalny. Skład za to w przypadku kosmetyku z drogerii jest o wiele zdrowszy i również przyjemniejszy dla skóry. W przypadku osób starszych, mamy też do czynienia z wieloma ciężkimi chorobami.   PAMIĘTAJ: Źle zastosowane kosmetyki drogeryjne, mimo że ładne i pachnące w połączeniu z lekami przyjmowanymi przez chorego mogą spowodować poważne komplikacje, uczulenia, czy ostre reakcje alergiczne.   Kosmetyki specjalistyczne to także kremy na odleżyny. Wiele osób starszych jest przykuta do łóżka ich skóra jest wtedy szczególnie narażona na wszystkie odciski. Trzeba ją zatem nawilżać, by do tego nie doszło. Najlepiej dobrać  taki kosmetyk, który pomoże dbać o skórę, nawilży ją i odżywi, a przede wszystkim będzie bezpieczny.

Na co zwrócić uwagę wybierając kosmetyki dla osób starszych?

Nadmiernie sucha skóra, a w konsekwencji świąd to jeden najczęstszych problemów skórnych, z jakimi zmagają się osoby starsze. Trudna do opanowania chęć podrapania się sprzyja tworzeniu się ran. Ich obecność w połączeniu z osłabioną barierą ochronną skóry otwiera drogę bakteriom.   Osoby starsze muszą pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry - zwłaszcza w czasie ciepłych czy wręcz upalnych dni. Nie jest już ona tak odporna na działanie promieni UV i potrzebuje dodatkowej ochrony. Należy pamiętać, że wysoka temperatura otoczenia wzmaga pocenie się, co sprzyja utracie wody, a tym samym wysuszaniu i tak suchej skóry. Tutaj sprawdzi się Emulsja Seni Care przeznaczona do skóry bardzo suchej, zrogowaciałej i odwodnionej. Przyniesie ulgę i zdrowy wygląd nawet szorstkiej skórze kolan, łokci czy stóp, pozwalając na niemal natychmiastowe nawilżenie i widoczne wygładzenie.
Jednak oprócz doskonałego nawilżenia, nie należy zapominać o higienie. Powinno robić wszystko, aby skórę nawilżać na każdym etapie pielęgnacji. Krem Seni Care do mycia ciała 3 w 1 przeznaczony do codziennego użytku dla skóry wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień dla osób starszych. Formuła zawierająca  w składzie mocznik doskonale myje i eliminuje brzydkie zapachy.
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2018
pixel